Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

DiRT Rally - Codemasters wszystko o grze

492 odpowiedzi w tym temacie

smogf

smogf

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaSlubice

Jak to zrobiłem tym całym F1 to mi się suwak siły FFB pojawił, wcześniej nie miałem.

Rzecz w tym, ze ja mam wszystkie suwaki, wszystko zbindowane, DR widzi w opcjach simucube, a ffb nie ma, moge normalnie jezdzic z tym ze bez ffb.
Dlatego mówię, żeby działał ffb musisz tylko znaleźć device id. Poszukaj frazy „device id codemasters ffb”.
Bo można bindować urządzenie ale gra musi wiedzieć do jakiego urządzenia wysyłać sygnał ffb.

Użytkownik smogf edytował ten post 30 sierpień 2019 19:43

PC

Rig

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Tak, moge wszystko ustawic natomiast nie ma to na nic wplywu.

PC

Rig

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1717 postów
  • LokalizacjaWarszawa. Bournemouth
bindujesz ale nie SimuCube....

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

PC - still under construction

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1717 postów
Jurek za miesiąc będę w PL to wrzucę screeny z moich ustawień a wtedy musi zadziałać.

Rig - SimuCube 1 (OSW) Direct Drive wheelbase with 20Nm Small Mige motor powered with Mean Well PSU 480/720W and fully shielded servo cables, HE Ultimate pedals with OMP pad kit, SIM-LAB P1-X rig, PRO-SIM/Quaife H pattern shifter with Honda Type R knob, PRO-SIM/Quaife sequential shifter, HE handbrake with LC, RRS carbon steering wheel 35cm, MOMO Prototipo S steering wheel 35cm, Sparco 33cm, Simracing Coach panel of buttons and paddle shifters, Samsung CRG9 49" 32:9 monitor

smogf

smogf

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaSlubice

Trochę się chaotycznie zrobiło.

Więc. Reasumując. Kierownica sama w sobie działa. Można przypisać osie, można przypisać przyciski. Jest ustawiona jako "wheel". Są suwaki od FFB. Można jechać. Wszystko działa oprócz efektów FFB.

Typowy własnie przykład brak pliku xml z device id. Co trzeba zrobić:

1. Sprawdź jak dokładnie nazywa się urządzenie w Menadżerze Kontrolerów: Urzadzenie Jakiestam

2. Wchodzisz do DirtRally -> forcefeedback i otwierasz devicesetup_v2.xml i wklejasz tam linijke: (można się pobawić scaleForce i Friction. Ewentualnie Friction wyrzucić a całą siłe FFB też tutaj skontrolować)

<FFBDevice name=”{0FFBF055-0000-0000-0000-504944564944}” scaleFriction=”0.5″ scaleForce=”0.85″/> 

3. Jak nie można znaleźć dokładnego pliku w necie to:

4. Wchodzisz do DirtRally -> input

5. Kopiujesz jakiś XML co może być najbardziej bliski Twojemu urządzeniu

6. Zmieniasz nazwe pliku na urzadzenie_jakiestam.xml (zastępując spacje "_" oraz male litery)

7. Odpowiednio zmieniasz początek kodu:

<!-- Action map for the Urzadzenie Jakiestam -->
<ActionMap name="urzadzenie_jakiestam" device_type="{0FFBF055-0000-0000-0000-504944564944}" priority="0">

8. Odpowiednia zmieniasz resztę kodu. Ale skupiłbym się tylko na przyciskach menu. Resztę sterowania można zbindować z poziomu gry.

Najważniejszy element tego wszystkiego to w obu plikach device id. Odpowiednio dla MMOS oraz SimuCube powinno być 0FFBF055 (oba oparte na STM32 dlatego taki sam. Firmware nie ma nic do rzeczy).

Jeżeli faktycznie jest inny to poszukaj w jakiejś innej grze od kodies. Dirt Rally2, F1, cokolwiek. Działa na takiej samej zasadzie. Jak znajdziesz odpowiedni Device ID to będzie działać FFB. Można jeszcze to z rejestru wyciągnąć ale nie wiem gdzie szukać.

Pozdrawiam.

Użytkownik smogf edytował ten post 01 wrzesień 2019 08:47

PC

Rig

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Super, wielkie dzieki za szczegolowy opis. Sprawdze wieczorem jak bede w domu i dam znac

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

PC

Rig

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Trochę się chaotycznie zrobiło.

Więc. Reasumując. Kierownica sama w sobie działa. Można przypisać osie, można przypisać przyciski. Jest ustawiona jako "wheel". Są suwaki od FFB. Można jechać. Wszystko działa oprócz efektów FFB.

Typowy własnie przykład brak pliku xml z device id. Co trzeba zrobić:

1. Sprawdź jak dokładnie nazywa się urządzenie w Menadżerze Kontrolerów: Urzadzenie Jakiestam

2. Wchodzisz do DirtRally -> forcefeedback i otwierasz devicesetup_v2.xml i wklejasz tam linijke: (można się pobawić scaleForce i Friction. Ewentualnie Friction wyrzucić a całą siłe FFB też tutaj skontrolować)

<FFBDevice name=”{0FFBF055-0000-0000-0000-504944564944}” scaleFriction=”0.5″ scaleForce=”0.85″/> 

3. Jak nie można znaleźć dokładnego pliku w necie to:

4. Wchodzisz do DirtRally -> input

5. Kopiujesz jakiś XML co może być najbardziej bliski Twojemu urządzeniu

6. Zmieniasz nazwe pliku na urzadzenie_jakiestam.xml (zastępując spacje "_" oraz male litery)

7. Odpowiednio zmieniasz początek kodu:

<!-- Action map for the Urzadzenie Jakiestam -->
<ActionMap name="urzadzenie_jakiestam" device_type="{0FFBF055-0000-0000-0000-504944564944}" priority="0">

8. Odpowiednia zmieniasz resztę kodu. Ale skupiłbym się tylko na przyciskach menu. Resztę sterowania można zbindować z poziomu gry.

Najważniejszy element tego wszystkiego to w obu plikach device id. Odpowiednio dla MMOS oraz SimuCube powinno być 0FFBF055 (oba oparte na STM32 dlatego taki sam. Firmware nie ma nic do rzeczy).

Jeżeli faktycznie jest inny to poszukaj w jakiejś innej grze od kodies. Dirt Rally2, F1, cokolwiek. Działa na takiej samej zasadzie. Jak znajdziesz odpowiedni Device ID to będzie działać FFB. Można jeszcze to z rejestru wyciągnąć ale nie wiem gdzie szukać.

Pozdrawiam.

Niestety u mnie nie działa, sprawdziłem z GUID {745a17a0-74d3-11d0-b6fe-00a0c90f57da} ze swojego kompa, z tym Twoim i jeszcze z {0D5A16D0-0000-0000-0000-504944564944}.

PC

Rig

smogf

smogf

Entuzjasta

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaSlubice

A nie masz jakiejs innej gry codemasters gdzie Ci działa FFB?

PC

Rig

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Niestety tylko ten dirt nieszczęsny.

PC

Rig

jurek

jurek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wstyd sie przyznac, ale mialem wlaczone irFFB, ktore daje sygnal tylko z iracing. Po wylaczeniu wszystko dziala  :mrgreen:

PC

Rig

KOWAL Mirek

KOWAL Mirek

ex. me2slow i Kowalski

• Użytkownicy
  • 1717 postów
Ten sam problem może mieć Glaniu, który nie ma FFB ale tym razem w WRC 8...

Glaniu

Glaniu

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów
Hej. Ja nie używam irFFB. Chyba czeka mnie format

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

MajsziMk2

MajsziMk2

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Xbox Live:MajsziMk2
  • LokalizacjaSJ

W MS na Xboxie Dirt Rally obecnie jest za 35 zł, jeszcze przez 3 dni.
Może komuś się przyda taka informacja. :D 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych