Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Horizon 2 - kupiłeś grę? Podziel się wrażeniami!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Lubie Komputronik :haha: Dzięki Jacek :okok:
No to jeszcze dziś będą pierwsze wrażenia. :fanatec:

photo2_zpsb0949859.jpg

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
19kamis10 uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

A kto nie lubi! W końcu Komputronik to solidna firma z solidnymi parterami  :okok:

U mnie zawitała wersja na X360 więc po weekendzie również postaram się coś napisać. Dzięki Jacek  :mniam:

15222726557_1413a4ffc6_c.jpg

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

rauf

rauf

Super! No to się wkrótce wymienimy ;)

Widzę że moja to Day One Editon

202492_dayone_detail-v2_zpseb766a9e.jpg

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

rauf

rauf

Po instalacji z DVD gra wymaga małego updatu, tym razem tylko 1,3GB więc szybko leci.

2014_10_1_13_31_16_zps15842a10.jpg

W trakcie ściągania można ją juz jednak odpalić.

2014_10_1_13_45_52_zpseefcc326.jpg

Jak widać, bez DLC na dysku zajmuje prawie 36,5 GB
2014_10_1_13_32_21_zpsc4879994.jpg

Pierwsze wrażenie, to ciągle ten dobry feeling z dema. Zapowiada się dobra zabawa ;)

W tych pozytywach jest jednak jeden minus, gra na oficjalnej kierze Thrustmaster TX ma GIGANTYCZNY input lag.
Małe opóźnienie zawsze jest, jednak na PC tego nie widać gołym okiem, zwykle dopiero po nagraniu kamerą. Natomiast w FH2 zbieramy premię za 30 fps. Jest to wartość po prostu nieakceptowalna do gier wyścigowych i input lag widać w kokpicie gołym okiem.

Na youtube dziś pierwsze 10 min rozgrywki (rip z konsoli) a jutro może pokaże opisany problem z ujęcia POV.

PS ciekawe czy Krzysiek będzie miał podobnie z Fanatecem na X360?

Rig

PC

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS VIP

• Redaktorzy
  • 1800 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

No pięknie Panowie, z niecierpliwością czekam na wasze recenzje i porównania.

24339541219_aa976f320e_o.png

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Na szybko odpaliłem bo zaraz spadam na trening. Więc na X360 również po instalacji jest do ściągnięcia aktualizacja. Z tym, że ma tylko 7 MB więc nawet jej nie widać :) Początek gry wygląda dokładnie tak samo jak dla X1. Te same trailery i chyba nawet tak samo wyglądają. Wyścigu startowego jeszcze nie odpaliłem. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

rauf

rauf

Z godzinkę pojeździłem BMW (na początku 3 auta do wyboru Chevi SS i jakiś kant japoński), a że uważam że pierwsze wrażenia są fajne bo szczere to:

-najsłabsze tekstury to powierzchnia wody, jeździmy po wybrzeżu więc często widać morze, ale miłe dla oka to nie jest, pamięta to czasy....Return to Castle Wolfenstein?

-zniszczenia, naprawy, tuning, suwaki, TELEMETRIA (przecież tego nawet tak wychwalany pro sim jak Assetto Corsa nie ma!) wielki duży plus

-zniszczenia jak na grę arkade super (tuningu i suwaków jeszcze nie sprawdziłem)

-ruch w grze jakby...jakby mniejszy niż w demo? może to złudzenie, ale sprawdzę bo podejrzane (single nie multi)

-ograniczenia wydajności konsoli widoczne ale nieprzeszkadzające w rozgrywce, poza jednym LODy AI, chodzi o poziom detali innych uczestników ruchu, kiedy są daleko i średnio daleko, wyglądają sztucznie i kartonowo, takie pudełeczka bez odbić i cieni, dopiero na średnim dystansie dogrywa się wyższy LOD i nagle stają się "rzeczywiste", skok jest wyraźny i wcześniej nie widziałem czegoś takiego (poza bugami w pC ale to kiedy...)

Pozostałe zastrzeżenia dotyczą gry na kierze, jak zawsze chore konfiguracje. Z 5 presetów tylko 2 są akceptowalne (bo w innych łopatkami nie zmienia się biegów :sciana:  ) Z tych 2 w żadnym nie można mieć spoglądania w tył i zmieniania widoków. Serio, albo albo :krzyk:

I najlepsze, za nic nie mogę wyjść z gry. Nie ma opcji, kombinacje przycisków nic...

A ponieważ oficjalna kiera FM5 nie ma przycisku włącz wyłącz to...? Tak, rwiemy kabel żeby wrócić do menu konsoli nowej generacji :happy:

update: trzeba się umieć przyznać do błędu, jest taki przycisk X na obudowie...na usprawiedliwie to tylko że na naście przycisków sporo bez przypisu albo fake więc mogłem ominąć, no... :prosi: 

PS że autoclutch jak zawsze zwalony w menu, to nawet się nie bulwersuje, wiadomo było że to przerasta developerów :icon_kawa:

Rig

PC

Angello

Angello

• Redaktorzy
  • 1800 postów
  • LokalizacjaWhiteStock

A ponieważ oficjalna kiera FM5 nie ma przycisku włącz wyłącz to...? Tak, rwiemy kabel żeby wrócić do menu konsoli nowej generacji :happy:

:lol: Nie mam pytań

Walicki34

Walicki34

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 85 postów
  • STEAM ID:Walicki34
  • Xbox Live:Walicki34
  • LokalizacjaWarszawa

Piszę tak na szybko żeby nie dostać bana :D

Pierwsze wrażenia z FH2 jak najbardziej pozytywne. Instalacja gry jak to na X1 trochę zajmuje ale do tego już się przyzwyczaiłem, potem mały update ...i wjoooooo jedziemy :) Intro jest jednym z najlepszych jakie widziałem, świetnie buduje klimat i od razy chce się wsiadać do bryki i jechać aż po Horyzont ;)

Na początku wsiadamy do fury z okładki czyli Lamgorghini Huracan i .....jest pięknie, słońce świecie, exra widoki, potem pada deszczyk, a finiszujemy w nocy ...na dzień dobry gra pokazuje swoje zalety i główne zmiany.

Jak do tej pory przejechałem kilka eventów w 3 samochodach i zbyt wiele jeszcze nie widziałem. To co mi się podoba to: świetny klimat festiwalu horizon, grafika - pomimo kilku niedoróbek (np. podczas deszczu woda jaka wydobywa się spod kół auta jadąceg przed nami przypomina bardziej nitro), super muzyka, większa swoboda jazdy niż w FH1, zdjęcia - jak na razie sam jeszcze się w to nie bawiłem ale widziałem kilka fotek na forach Forzy i ten zmienne warunki dzień/noc/deszcz pozwalają naprawdę robić niezłe cudeńka.

Jeśli chodzi i tego gigantycznego input laga o którym pisał Rauf to przyznam, że takowego nie stwierdziłem. Też jestem w posiadaniu TX'a i wg. mnie bardzo przyjemnie i precyzyjnie prowadzi się przy jego pomocy auto.  

edit. z gry możesz wyjść do dasha przy pomocy kiery bez rwania kabli i wykręcania korków :P ....naciskasz przycisk Xbox na kierce i potem takim małym czarnym guziczkiem po prawiej stronie na dole (na kole kierownicy) wywołujesz menu i tam "zakończ" 

16232838275_2ef6ca27b0_o.jpg

"Winning is everything. The only ones who remember you when you come second are your wife and your dog.”

Damon Hill

rauf

rauf

Nie jestem fanem spojlerowania gry gameplayami ale powiedzmy te 10 min mówi coś o grze i opcjach.

Zawsze zapamiętuje się pierwszy wyścig, tor i auto, Horizona 2 zaczynamy Huracanem i to całkiem fajne auto na początek ;)

PS ostatniego wyścigu nie wygrałem, ale zobaczcie kogo udało się pokonać, ha!

Rig

PC

Angello

Angello

• Redaktorzy
  • 1800 postów
  • LokalizacjaWhiteStock

Zobaczmy jak to wygląda na Xbox 360 :?

GTR

GTR
  • STEAM ID:GTR
  • Origin ID:GranTurismoR
  • Xbox Live:FilipM5
  • Social Club:FilipM5
  • LokalizacjaŻory

Ujdzie. Grafika podobna do tej z pierwszego Horajzona, jednak najbardziej bolą dogrywające się tekstury i cienie przed autem. Tak w sumie to wszystko jest tutaj podobne z jedynki - menu wybierania auta, tło w czasie wybierania kolorów naszego wozu a nawet ujęcia kamery (charakterystyczne nagłe przybliżenia i oddalenia)... Formuły nie krytykuję, w końcu festiwal jest ten sam, ale jakby nie patrzeć mamy kolejne kopiuj-wklej z Kolorado.

Dziękuje, postoję - w czasie czekania na premierę pC będę dalej ogrywał FM4.

30285220960_fb97554753_n.jpg

| Flickr | Steam | Auto Kronika |

PC:

Spoiler

Rig:
Spoiler

nismo

rauf

rauf

Świeża porcja spostrzeżeń. :haha:

• problem z LODami który opisałem poprzednio narasta z prędkością, jechałem wyzwanie LaFerrari i powyżej 300km/h AI po prostu wyskakują na drodze jak upiorne widma, jest to dodatkowy i komiczny element zręcznościowym, brawo :zacieszacz:
  • w losowaniu koła fortuny (co wyższy level) wygrałem już Merca SLS (ten to ma pecha, w Assetto wygląda jak nieszczęście i w Horyzonie też :nerwus: ) oraz...Subaru 22B! I teraz zagadka, dlaczego Tommie by się ucieszył? :prosi:
  • online wiadomo ma sens tylko z klubem (a te jeszcze zablokowane :ups: ) ale ogólnie w tym trybie jakoś bez życia, na plus że gra b.łatwo przenosi się między singlem a multi, tylko tam jakoś wieje pustką...
  • nie wiem kiedy przejechałam już całą mapę :szok: nie jakoś celowo, ot pare eventów, gdzieś zabłądziłem potem online, patrzę na podgląd i właściwie wszystko już obejrzałem?
  • nie ma tak urokliwych miejscówek jak poprzednio, jakoś nie wiem gdzie mógłbym wrócić bo był fajny klimat :ups:  może to właśnie przyczyna wrażenia niewielkie mapy? brak jakiś charakterystycznych punktów...
  • deszcz zdecydowanie nie jest mocną stroną FH2, ale noc...ta jest świetna, radyjko, jazda prawym pasem w nieznane... :muza:

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Ja wczoraj również chwilkę pograłem tyle, że singla. Menu gry pokazało znajomi online 17 :szok:

Ogólnie pierwsze wrażenia mieszane. Wiele chyba się nie zmieniło no i może to dobrze bo FH1 była naprawdę fajną grą. Menu jest tak czytelne, że nawet ślepy wszystko zobaczy. Tak wygląda ekran zakupu auta. Chyba szoku nie ma? Na start wybieram Z4 (sorki za jakość bo robione z phona)

15427266505_bb17138cc8_b.jpg

A tak inne okna menu nawigacji

15427266335_386d6af7c2_b.jpg

Ustawienia poziomu trudności. Również nie wiele się zmieniło albo nawet nic?

15404213926_c0a780ac34_b.jpg

Menu warsztatu. Szukałem fajnego malowania na witrynie ale bez szansy. Chyba za wcześnie na malarzy bo nie widziałem exportu z poprzednich części FM więc wszystko trzeba na nowo malować. Kupić tuningu również się nie udało bo na starcie mamy 0 CR  :bezradny:

15240676358_e4b20e53f3_b.jpg

Mapa na starcie dosyć mała ale później ma się odkrywać. Znowu mamy ukryte auta w szopach, fotoradary, znaki do rozbicia i całą masę innych wyzwań. Więc jest co robić! Menu statystyki naprawdę spore.

15427266485_94e630d646_b.jpg

Ukończyłem zaledwie kilka szybkich wyścigów więc ciężko coś więcej napisać. Ogólnie model jazdy jest ok, fajny arkadowy dający frajdę. Auta nie przyspieszają jak z nitro. Divatarów w wersji dla X360 chyba nie ma? Nie widziałem albo nie spotkałem? 

Niestety ale zgodzę się z opinią Maćka (maciekww28) , że jakość gry pozostawia wiele do życzenia. Naprawdę słabo wygląda jakość tekstur na budynkach, otoczenia. Dodatkowo w cut-scenkach nie ma polskiego dubingu. Mamy tam napisy, może to i lepiej? Ruch na ulicach znikomy w porównaniu do FH1. Słabo to wygląda. I wszędzie pustka. Żywego duch nie spotkasz na chodniku. Nawet psa z kulawą nogą. Mimo wszystko planuję jeszcze troszkę pograć i zobaczyć czym FH2 może mnie jeszcze zaskoczyć  :haha:

Rig

PC

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Z tego co tu czytam to chyba dobrze ze nie kupilem Xboxa One i coraz bardziej widze ze zakup PS4 byl dobrym wyborem... Za tydzien bede mial Drive Club to zobaczymy co tam bedzie ciekawego i nowego, jedna rzecz ktora mnie boli to slyszalem ze w Drive Club nie ma opcji Free Ride jak np w Horizonie tylko sa wyscigi porozrzucane po roznych lokacjach no ale zobaczymy w nastepnym tygodniu, za miesiac ma byc The Crew i jak tam model jazdy bedzie akceptowalny to 80 000km drog ktore tam sa wystarcza na baaardzo dlugo :) Co do Horizona 2 to chcialem w to pograc, intro ktore miazdzy wszystkie inne gry po ktorym sie napalilem na gre tez chyba nie wynagrodzi nudy w grze i  niedopracowania wielu rzeczy o ktorych wiele osob pisze...

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych