Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Horizon 2 - kupiłeś grę? Podziel się wrażeniami!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

maciekww28

maciekww28

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • Xbox Live:Mr YesNoWhat

ok, jak mogę pobujać się online po mapie z innymi graczami - jedyne wyścigi online to te wycieczki? zamknięte trasy lub tory?

co do online - masakra:

- po kiego grzyba punkty kontrolne? nie pojeździsz na skróty bo jak miniesz checkpoint to restart

- total destruction - wszyscy walą na chama, byle by do mety :)

- jazda bez linii mija się z celem - kto ogarnie tyle tras na pamięć

rwe11

rwe11

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Ja też już mam i co mogę napisać... kto grał w Horizona 1 ten wie czego się spodziewać a w 2 jest po prostu jest wszystkiego więcej. Nie mniej (gre mam dopiero od 1 dnia) gra mi się podoba. Kilka moich screenshotów z trybu Photomode. Potem postaram się napisać więcej. 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś
W tryb aparatu nie miałem kiedy zajrzeć, ale patrząc po fotach dla fotopstryków na pewno będzie mnóstwo zabawy. :okok:

Fajna nowa opcja to losowanie nagród, w FH1 coś podobnego mieliśmy chyba tylko w grze online? Teraz od każego levelu PunktówDoświadczenia PD odbywa sie losowanie.
Zwykle dostajemy kasę:
2014_10_7_12_27_21_zps91cd9321.jpg

Ale możemy wygrać i samochód:
2014_10_7_12_28_20_zpse761bc17.jpg

O przepraszam, pomyliłem screena, oczywiście tak wyglada samochód: :mrgreen:
2014_10_7_12_26_54_zps7ce9ebcf.jpg

Driveatary codziennie jak w FH5 coś tam zarabiają, ale...ekonomii jako takiej za bardzo się nie odczuwa, brakuje po prostu Witryny z FM4 i całego tego klimatu.
2014_10_7_12_31_43_zps63f71347.jpg

Z programu Rewards, także spływa trochę kasy więc problemu co kupić nie mam.
2014_10_7_12_31_54_zps090a5d3b.jpg

A i samochód wyślą.
2014_10_7_12_32_29_zps3f87b594.jpg

Po ukończeniu mistrzostw dostajemy cynk o wozie zagubionym w szopie i ruszamy na poszukiwania. Pod szopę podjeżdża też sympatyczna Pani od organizatora :prosi:
2014_10_7_12_41_14_zps554147e2.jpg

Nasz zimny Ziutek (to przez te ręce zombie tak go nazywam) w milczeniu ogląda
2014_10_7_12_41_32_zps568302b0.jpg

Pani obiecuje wyszpachlować ogóra i tyle...
2014_10_7_12_41_36_zps37699da6.jpg

VolksWagen Type 2 Delux przyda się na jakąś sesyjkę, wczoraj zresztą online jakiś amator się nim ścigał, niestety poza atomowym startem niewiele potrafił zdziałać.

Taki random online to wiadomo, jatka. Ale ogólnie przez otwarte przestrzenie i brak ograniczeń poza klasami (jak auta awd, czy terenowe), jest to derby dziwolągów walący w obłędzie na przełaj przez mapę. Pierwsze wrażenie to jak FlatOut na zmodowanej otwartej mapie. CHAOS.

Aspekt socjalny bardzo się zmienił od czasów FM4, malowania leżą, pewnie przez brak importu z poprzednich części i ogólnie mniejsze zainteresowanie. Więc w kółko ogląda się po 5 malowań na tych samych autach tak na singlu jak i online.

Wyścigi trzeba wygrać, jednak punktowane są jakoś te popisy w trakcie jazdy co mnie jakoś nie przekonuje. Zagrałem w tryb Króla działa fajnie jak w FH1.
A i na wyścigi trzeba dojechać po ukończeniu sesji, to też jest punktowane, miałem chyba najlepszy net bo zawsze wyrywałem pierwszy i na tym zyskiwałem.

Widok do jazdy właściwie wymusza otwarty teren. Tzn. z kokpitu czy maski widoczność w czasie jazdy po pagórkach jest tak ograniczona przez roślinność, różnice wysokości itd. że jedynym rozsądnym wyborem jest kamera zza auta.

W grze pomaga też znajomość tuningu, szczególnie ustawień - to akurat fajnie - ale gryzie się z resztą arkadowego aspektu multi. Gdybym był zwykłym graczem, pewnie by mnie to wkurzało że ktoś bez spojlerów czy felg ma auto szybsze (bo ustawione).

Jeszcze o efektywności i płynności, w singlu gra wczytuje się akceptowanie (średnio), w multi wszystko trwa znacząco dłużej i samego ścigania jest relatywnie niedużo w porównaniu z loadingami, parowaniem, menu itd. Co do płynności to w singlu bywa że chrupnie ale nie tak często, natomiast w multi dzieją się czary. Na X360 nie było chyba poza sytuacją masowej kolizji czy grupowego palenia gumy żeby leciały fpsy. Na X1 to standard, tnie bardzo często i zauważalnie. Przy zmianie widoku, jak zacznie padać deszcz, jak kolizja, jak jakiś daleki fragment planszy. Nie ma klatkowania, tylko freeze. W multi jeszcze z dźwiękiem jakieś jaja, bo bywa że przestaje się synchronizować z obrotami silnika na chwilę, odpuszczam gaz bo myślę że pedały się rozłączyły czy inna awaria a to za chwilę wraca do normy :ups:

I o ile w przypadku FM5 można było zrozumieć niedociągnięcia, bo pośpiech, bo debiut itd. To Horizon 2 dobitnie pokazuje, że tzw. Next Geny (czyli marketingowy bulshit na tanie sprzęty na czas kryzysu) są przestarzałe na starcie i żadna optymalizacja czy uwalnianie 10% zasobów bez kinecta nic tu nie pomogą. FH2 dostał już uproszczone tekstury więc w następnej części zostanie tylko zrobienie mniejszej mapy, mniejszego lobby itd. W gruncie rzeczy to przykre. Bo taka kotwica na rynek gier nie pomoże... :ups:

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
pacha324 uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Pograłem dzisiaj z kilka godzin. I ogólnie jestem mile zaskoczony. FH2 moim zdaniem nie zawodzi i każdy powinien odnaleźć coś dla siebie. Póki co mnie najbardziej spodobało się odblokowywanie autek. Jest ich 30 i czasami trzeba się nieźle napocić aby wykonać dane zadanie, które odblokowuje je w grze. Jest tuning, malowania, witryna, driveatary, które śmigają w singlu więc co chwilka mijasz jakiegoś znajomego. Kariera wydaje się dużo fajniejsza niż w FM5 gdzie poza wyścigami nic się nie dzieje. Tutaj mamy przynajmniej ciekawe tematyczne serie mistrzostw z punktacją i jakimś jasnym celem. Ugrałem zaledwie 7% całości i wiem, że wrócę tam lada dzień.

Oczywiście, że można szukać i minusów. Jak np. mała mapa, czy długie wczytywanie pomiędzy zakończonymi zadaniami itd. Ale całość mogę śmiało polecić wam bo naprawdę jest co robić i jest przy tym dużo frajdy jak na grę arcadową z bardzo fajnie dopracowanym modelem jazdy i otoczenia. 

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

Mam pytanie dla tych co juz maja i graja. Czy warto kupic konsole zeby pograc w FH2 czy lepiej odpuscic ??

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

Tommi

Tommi
  • Discord:Tommi#6736
  • STEAM ID:tommi__pl
  • Xbox Live:TriedTommi
  • LokalizacjaBydgoszcz

Widzę, że ktoś zaczyna tęsknić za serią FH :)

PC

Rig

Flickr

rauf

rauf

TAK

Jeśli lubisz malować i robić zdjęcia i poświęcasz na to większość czasu, to imo lepszy powód niż FM5 (mimo czasem słabych tekstur lokacje ciekawsze niż tory).

Jeśli lubisz tuningować, zmieniać części, zrobić ze starej Toyoty potwora szybszego od Gumperta - tego nie oferuje żadna inna gra, i mimo że tuning ograniczono względem FM4 (swapy silników dla wszystkich aut to jednakowe 1.6 Turbo, V8 i chyba V12 nie ma też felg cięższych żeby zyskać Pi) to daje to dużo frajdy.

NIE

Do samej jazdy i zabawy w luźne wyścigi imo gra robi się dość szybko dosyć powtarzalna, głównie przez niewielką ilość fajnych tras czy torów.

Wiadomo że po pierwszym ograniu trzeba się "czymś zająć". W FH1 mnóstwo zadań dodatkowych, eventów, wyzwań Klubu1000, rywali, rajdów sprawiało że można było grać i grać.

W FH2 są 2 problemy:

-80% zawodów to jazda przez pagórki i celowanie w bramki (trudność jedyna to omijanie drzew) słabość tego to głównie brak fizyki zróżnicowanej dla podłoża, czyli ogólnie poza drogami po wszystkim jeździ się tak samo: łąka, rzeka (!), pole, kwiatostan...jak w starszych grach arkade, podskakujesz i celujesz w te bramki. Bez różnicy czy Hummerem czy LaFerrari, te same wrażenia;

-pozostałe 20% to trasy miejskie czy "drogowe" i one imo sa mało pomysłowe, do żadnej nie chce się wracać sprawdzić innym autem czy klasą, a dodatkowo ściganie rujnuje możliwość cięcia prawie każdego zakrętu, omijania szykan itd bo konsekwentnie open world zastosowano także w eventach, więc wystarczy walić znów od bramki do bramki, pobocza jak cały teren mają tą fizykę minus trochę gripu więc to w ogóle nie przeszkadza;

Życie gry wydłuża zwykle dobry online, trudno mi jednak po 2h może powiedzieć jak to działa, grałem tylko z randomami. Mimo że Kluby wróciły nie można zakładać własnego lobby i brak opcji jego konfiguracji, trzeba zrobić grupę wcześniej, lider łączy się z online i serwer losuje ustawienia, wtedy reszta szybko dołącza ale nie ma gwarancji że się zmieszczą, albo że ktoś obcy nie dobije.

Nie ma też chyba najfajniejszej opcji z FH1 czyli wolnej jazdy, lobby zwykle dostajemy z jakimiś losowym eventem: wyścig z A do B, Król czy 3 okrążenia po trasie.

Na koniec po prawie 2 tyg ogrywania odpaliłem FH1 i od razu mimo wiadomych różnic z zamkniętym środowiskiem, słabszą grafą i brakiem suwaków da się zauważyć, że w ten klimat festiwalu, zabawy, fajnych eventów włożono tam dużo więcej serca.

Rig

PC

Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

adamwsb

adamwsb

Pilot Kamikaze

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 postów
  • STEAM ID:adamwsb
  • Xbox Live:adamwsb
  • PSN id:adamwsb
  • LokalizacjaPszów

dzieki za bardzo dobre podsumowanie :) jednak poczekam az XONE potanieje tak ze nie bedzie mi szkoda wywalic kasy na to a teraz spokojnie poczekam na The Crew i GTA5 na PS4 :)

CPU: I5 4690K 3.5GHz [4.6GHz]  |  MB: ASROCK Z97 PRO4

GPU: ASUS GTX 980 TI Strix

RAM: GOODRAM PLAY 16GB PC1600 2x8GB RED [1866MHz]

HDD: Crucial SSD 250GB MX200  |  WD Caviar BLUE 1TB  |  WD Caviar BLUE 640GB  |  WD Portable Elements 1TB

CASE: Thermaltake V3 Black Edition  |  PU: Cooler Master B700 v2 700W  |  OS: Windows 10 64bit  |  Modecom MC-9006  |  Natec Genesis GX68

RIG: T300RS  |  T3PA  |  Playseat  |  Creative Inspire T6100 5.1  |  TV Sony | W829B 50"
PS4

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS VIP

• Redaktorzy
  • 1800 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

Adam właśnie mam wrażenie, że The Crew da nam więcej frajdy w jeździe po bezdrożach a to choćby ze względu na mega wielką mapę.

rauf dobiłeś moje zainteresowanie FH2

24339541219_aa976f320e_o.png

rauf

rauf

Nie nie nie, poczekajcie jeszcze na jakąś inna opine, ja sam wiem że mam specyficzne spojrzenie, które nie zawsze musi służyć graczowi o mniej wymagających potrzebach/gustach.

Jest sporo ludzi którym ta gra urywa beret i przecież sam w nią z satysfakcją pograłem.

Wyszło jak wyszło bo pytanie było precyzyjne: czy warto kupić X1 dla Horizon 2. I na nie odpowiedziałem.

Rig

PC

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

W najnowszym CDA pojawiła się recenzja FH2 i pewnie ocena 9/10 dla większości z was jest tutaj małym zaskoczeniem?

Autor opisuje swoje dwa tygodnie gry i w zasadzie podsumowuje to tak "To jedyna gra wyścigowa, w jaką powinno się grać w tym roku"!  Moim zdaniem recenzja nie do końca pokazuje niedoróbki gry a skupia się prawie wyłącznie na zalateach. A tych faktycznie w wersji na XBO nie brakuje.

cdamini.jpg

Podsumowanie  oceny 9/10 wygląda tak:
+ spory otwarty świat dróg i bezdroży
+ superbogaty garaż ponad 200 samochodów
+ kapitalny, a przy tym przystępny model jazdy
+ obłędne efekty pogodowe i cykl dobowy
+ rozgrywka jest bardzo szybka - także restarty - i superpłynna
+ całkowity brak motosportowych mikropłatności

- AI w rajdach przełajowych jeździ lepieju niż w wyścigach drogowych

Grywalność: 9
Wideo: 9
Audio: 9

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych