Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
Zdjęcie

Widziałeś dobry serial TV? Poleć innym co warto obejrzeć!

78 odpowiedzi w tym temacie

LKRISS

LKRISS
  • STEAM ID:lkriss2
  • Origin ID:BOTAWP
  • Xbox Live:LKRISS22
  • Social Club:lkriss22
  • LokalizacjaWarszawa

Zasady podobne jak w wątku o filmach. Wstawiamy nasze propozycje co warto zobaczyć + rekomendacje ale nie w stylu „serial x polecam jest super. - koniec recenzji” Dodajcie od siebie przynajmniej jakieś minimum co was zachwyciło, dlaczego warto polecić itd. Oczywiście jeśli planujecie jakieś serial zaliczyć to również w tym wątku jest miejsce na takie posty.

Fanem seriali stałem się chyba od czasów „Alternatywy 4” czy też „Zmiennicy” oglądanych jeszcze na VHS w pełnej wersji (później usunięto sporo scen z przyczyn cenzury) ale ja miałem to jeszcze pod roboczym tytułem „Taxi 1313” prosto z zaplecza TV Polskiej. A może i jednak wcześniej? Bo chyba każdy pamięta takie polskie seriale jak „Czterej Pancerni i Pies”, „Samochodzik i templariusze”, „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”, „07 zgłoś się” czy „Janosik” (pewnie coś jeszcze przeoczyłem). Później były jeszcze takie klasyki jak „Ekstradycja”, „13 Posterunek” a nawet „Kasia i Tomek:haha: Do zagranicznych seriali przekonałem się chyba dopiero od czasów „Rodzina Soprano” ale kiedy to było?

Co na wstępnie mogę polecić?

Rodzina Soprano” (1999) – kto oglądał „Ojciech chrzestny” z Al Pacino i Marlon Brando ten poczuje klimat nieco nowocześniejszej wersji tej rodzinki i ich przygód. Niezapomiany James Gandolfini wciela się w rolę Toniego Soprano – szefa lokalnej mafi. Miejscami przypomina to troszkę „Depresja gangstera” z De Niro i Billem Crystalem. Szesć sezonów a niektóre odcinki po prostu genialne! 174 nominacje i 51 nagród! Co tu jeszcze dodać... ?

Kampania Braci” (2001) HBO - w skrócie „Losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA opowiedziane z perspektywy tych, którzy przeżyli drugą wojnę światową.” Sam mini-serial powstał zaraz po megahicie „Szeregowiec Ryan” i opowiada  historię aliantów, którzy wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. To trzeba zobaczyć! Warto również przeczytać książkę bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose. Polecam!

Zagubieni / Lost” (2004) – "Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.” Pierwsze sezony genialne. Niestety im dalej tym słabiej a ostatni sezon to dramat. Ale i tak warto przynajmniej te pierwsze zobaczyć bo klimat, sceneria, zagadki wciągają równo z fabułą.

Dexter” (2006) – Osiem sezonów w których poznamy bardzo ciekawe wątki seryjnego zabójcy, który z jednej strony jest pracownikiem laboratorium policyjnego. Niestety nie wszystkie sezony trzymają poziom najwyższych lotów. Mimo wszystko całość prezentuje się bardzo dobrze o czym świadczą opinie recenzentów. Ogólnie polecam bo warto zobaczyć cała historię Dextera Morgana.

The Walking Dead” (2010) – oparty na bestsellerowym komiksie Roberta Kirkmana (później powstała również świetna gra) serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Nigdy nie byłem fantem tego gatunku ale tutaj zombiaki i klimat mnie oczarował  więc szybko nadrobiłem zaległości i teraz na bieżąco oglądam w FOX HD szósty sezon śledząc przygody lokalnego szeryfa i garstki ocalałych. Polecam ale chyba tylko dla fanów tego gatanku?

Gra o tron”(2011) HBO– bezdyskusyjnie hit ostatnich lat. 1 sezon miał premierę w 2011 r. Pewnie wszyscy widzieli więc nie ma co się specjalnie rozpisywać. 146 nominacji i 42 zdobyty nagrody mówią same za siebie. Akcja a raczej zwrot akcji, scenografia i magia postaci przeniesionych z sagi George'a R.R. Martina nie poztsawiają złudzeń, że jest to arcydzieło w tej kategorii. Teraz niecierpliwie czekam na 6 sezon, który dopiero zobaczymy w przyszłym roku.

Detektyw” (2014) HBO– pierwszy sezon to genialny psychol z równie genialnymi rolami Matthew McConaughey czy Woody Harrelsona. Drugi zeson to zupełnie inna historia z kompletnie inną ekipą i niestety dużo słabszy. Jakoś nie trawię Colina Farrell… Ciekawe czy będzie sezon 3?

Wikingowie” (2013) – bardzo ciekawie pokazana widowiskowa opowieść o Wikingach czyli  ostatnich pogan. Oprócz licznych wojen jakie prowadzili w tamtych czasach zobaczymy również ich zwyczaje. Całość dosyć solidnie zmontowana choć uważam, że jakościowo odbiega znacznie np. od „Gry o tron”. Warto jednak zobaczyć i poznać ich kulturę. Sam wątek fabularny również ciekawy. Czekam na kolejne odcinki.

Co w planie?

Na pewno skuszę się na „Breaking Bad” (2008) bo już tyle osób to polecało, że chyba trzeba ten serial zobaczyć.

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"
simr.pngbutton-4220-black.png

Rig

PC

:idea: Uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi

siniak

siniak

Szara Eminencja Night Riders

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1400 postów
  • PSN id:siniak
  • LokalizacjaKraków

Hah widzę Krzyśku, że nasze sobotnie rozkminy przy piwku w BlaBla natchnęły cię do założenia tego wątku ;)

To i ja dopiszę coś krótko od siebie wszak też byłem za założeniem tego tematu na forum :)

Po pierwsze primo: „Breaking Bad” - zaczynam od najlepszego imo serialu ever. Genialna historia nauczyciela chemii, który przez 5 sezonów z kompletnie zwyczajnego ojca i męża na skutek niecodziennych okoliczności przeobraża się w... nie mogę zdradzić w co osobom, które jakimś cudem tego jeszcze nie oglądały (wstydź się Krzychu i szybko nadrabiaj tą zaległość :P). Ale powiem tylko, że ma to związek z metamfetaminą. A konkretnie jej najczystszą postacią ;)

Serial ma prawie bezbłędny scenariusz, wciąga jak bagno (szczególnie 2 ostatnie sezony, co rzadkie bo seriale zazwyczaj najlepsze pokazują na początku), ma też wyjątkowy współczynnik prawdopodobieństwa (człowiek wielokrotnie zastanawia się co zrobił by gdyby sam znalazł się na miejscu głównego bohatera i nieraz dochodzi do wniosku, że pewnie zachowałby się podobnie). Nie można nie wspomnieć o fenomenalnie napisanych postaciach z głównym bohaterem Walterem White na czele. Zaręczam, że będzie was męczyć w trakcie oglądania ambiwalencja do tego co na ekranie wyprawia pan White ;) Czegoś takiego, tylko na mniejszą skalę można doświadczyć oglądając wspomnianego przez Krzyśka "Dextera" (którego naturalnie również polecam).

Po drugie primo: "Przyjaciele" czyli imo najlepszy serial komediowy ever :) 10 wspaniałych sezonów, z których każdy jeden trzymał najwyższy poziom i 10 wspaniałych lat z szóstką wspaniałych bohaterów :D O tym serialu można pisać dużo, ale po pierwsze wszyscy go już oglądali, a po drugie nie mam już czasu bo zaraz z roboty wychodzę hehe :P

Następnym razem dopiszę więcej dobrych seriali, bo jest tego trochę

Dołączona grafika

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

"Przyjaciele", padłem ze śmiechu bo kilka odcinków oglądałem ale nigdy nie byłem fanem tego serialu :lol: no jeszcze dodaj tutaj "Słoneczny patrol" oraz "Alf" i będziemy mieli komplecik  :icon_rotfl:

SimRace Polska "Prędkość dźwięku to bardzo dziwna sprawa. Rodzice coś mówią jak masz 15 lat a dociera dopiero koło trzydziestki"

Rig

PC

Angello

Angello

Założyciel NIGHT RIDERS VIP

• Redaktorzy
  • 1800 postów
  • STEAM ID:Angello_PL
  • Xbox Live:AngelloPL
  • PSN id:Angello_PL
  • LokalizacjaWhiteStock

"Spartakus" to serial, który gorąco polecam. Zwrot akcji tak szybki jak mało kiedy ale do tego HBO już nas trochę przyzwyczaiło w niektórych swoich filmach. Walki na arenach jak i poza nimi są po prostu niesamowite. Jest jeszcze sporo innych ciekawych i pikantnych akcji ale to musicie zobaczyć już sami. Szczerze mówiąc myślałem, że śmierć aktora 

By zobaczyć linki musisz się Zalogować lub Zarejestrować

zakończy serię ale twórcy nie poddali się, bo "Spartakus" doczekał się czterech sezonów.

(2010)

(2011)

(2012)

(2013)

Moja ocena to bardzo mocne 8,5/10

24339541219_aa976f320e_o.png

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1400 postów
  • LokalizacjaKraków

"Przyjaciele", padłem ze śmiechu bo kilka odcinków oglądałem ale nigdy nie byłem fanem tego serialu :lol: no jeszcze dodaj tutaj "Słoneczny patrol" oraz "Alf" i będziemy mieli komplecik  :icon_rotfl:

To miał być żart? Jeśli tak to bardzo nieudany :/

Dołączona grafika

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1312 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.

gif-friends-c-720x0.gif

Owszem, można znaleźć lepsze seriale komediowe od Przyjaciół, ale gdy powstał nie miał sobie równych. 

Miał swoje minusy i słabsze sezony, ale to nie zmienia faktu, że to nadal cholernie dobry serial komediowy.

I jak nie można lubić Słonecznego Patrolu? Przecież to serial o ludziach. Którzy biegną. W slow-motion ;)

Seriali oglądam mało, prawie wcale, ale polecić mogę:

Keeping Up Appearances (Co Ludzie Powiedzą) - niby jakaś głupota o starej babie, a to naprawdę świetny serial pełen komicznych sytuacji i postaci (Powolniak rules!).

Fawlty Towers (Hotel Zacisze) - taki trochę Monty Python w wersji mikro autorstwa Johna Cleese.

Scrubs (Hoży Doktorzy) - Przyjaciele nie są najlepszym serialem komediowym, to Scrubs są na pierwszym miejscu. Nie dość, że zabawny, to jeszcze najwierniejszy prawdzie serial o lekarzach (House się chowa). Nie oglądać sezonu 9., bo to nakręcone na siłę nie-wiadomo-co.

Mad Men - Jedyny serial dla którego włączałem telewizor w każdy czwartek przez ostatnich kilka lat. Opowieść o pracownikach nowojorskiej agencji reklamowej osadzona w (świetnie odwzorowanych) realiach lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Naprawdę genialny serial. Generalnie to cieszę się, że oglądałem jak Pan Bóg przykazał, tj. jeden odcinek na tydzień, bo tak chciał twórca serialu.

Pozwolę sobie jeszcze wyrazić opinię o The Walking Dead: mimo że wszystko o zombie łykam, to ten serial mnie nie interesował. Pewnie dlatego, że rzadko oglądam seriale :) W TWD wkręciłem się po zagraniu w demo pierwszego epizodu gry od Telltale i szybkim zakupie dwóch pierwszych odcinków. Czekając na kolejne odcinki gry oglądałem serial i... odpadłem na drugim sezonie. Chyba obejrzałem ten sezon do końca, ale nie wydaje mi się. Nuuuuuda i masa idiotyzmów.

PS

Przypomniały mi się jeszcze dwa seriale, które miałem "przyjemność" obejrzeć po ślubie ;)

Tj.:

Desperate Housewives (Gotowe Na Wszystko) - nawet fajny serial, nie czułem żebym tracił czas oglądając to z żoną :)

Gilmore Girls (Kochane Kłopoty) - serial mocno obyczajowy (i mocno babski) z fajnymi nawet dialogami. Można obejrzeć z kobitą.

LKRISS

LKRISS
  • LokalizacjaWarszawa

Przecież ja lubiłem "Przyjaciół" nie byłem ich fanem, nie zbierałem sezonów ale od czasu do czasu coś tam oglądałem i bawiłem się przy tym całkiem nieźle  :D Tyle, że kiedy to było... ?

Rig

PC

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1400 postów
  • LokalizacjaKraków

Nie tak znowu dawno ;) 1994-2004

I jak nie można lubić Słonecznego Patrolu? Przecież to serial o ludziach. Którzy biegną.

Hahaha padłem :lol:  To mógł napisać tylko fan Przyjaciół :D

Dołączona grafika

bartol

bartol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów
Polecam serial Mr Robot.
Trochę filozofii, korpo i niesamowitych działań hakerów.

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1400 postów
  • LokalizacjaKraków

Słyszałem o tym nowym serialu i też mnie zaciekawił, bo zbiera świetne recenzje. A mógłbyś napisać coś więcej? bo bardzo krótka ta twoja "recenzja" ;)

Dołączona grafika

bartol

bartol

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów
Nie chciałem spoilerować:)
Ogólnie rzecz ujmując serial o hakerze, grupie hakerów walczących z korporacjami.
Serial dobitnie pokazuje głupotę naszych czasów jakim jeswt wrzucanie wszystkiego o sobie do sieci. Pokazuje jak łatwo te informacje w rękach hakerów mogą być użyte przeciw nam....
Świetna główna postać....ćpunek- idealista-filozof.

SzczwanyGapa

SzczwanyGapa

Szef Night Riders

• Administrator Ligi
  • 1312 postów
  • PSN id:p_kwiatek
  • LokalizacjaZegrze Płd.

Polecam Utopię: zakręcona fabuła, zakręcona muzyka i rewelacyjne zdjęcia.

siniak

siniak

• Użytkownicy
  • 1400 postów
  • LokalizacjaKraków

Oglądałem kilka pierwszych odcinków i jak dla mnie jest jednak zbyt dziwaczny, więc odpuściłem. Ale na pewno jest oryginalny. I momentami zaskakująco brutalny, talk że co wrażliwszych ostrzegam.

Co do ulubionego serialu komediowego mojego przedmówcy ;) Jestem właśnie po pierwszym sezonie i jak na razie na pewno nie mogę potwierdzić, że jest lepszy (czy śmieszniejszy) od Przyjaciół. Na pewno humor jest dość absurdalny i specyficzny, więc nie dla wszystkich (nie jest to na pewno sitcom). Do postaci trzeba się przekonać - Turk i Carla jak dla mnie the best, niemniej jednak nie można tutaj nie wspomnieć o nieprawdopodobnie złośliwych ale też celnych tekstach doktora Coxa, które wypluwa z siebie z prędkością karabinu maszynowego ;)

W ostatnich odcinkach S01 zaczął się naprawdę rozkręcać, więc jest duża nadzieja, że kolejne będą już tylko lepsze. Na pewno będę oglądał dalej :)

Dołączona grafika

Kaper

Kaper

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 44 postów

A z mojej strony mogę polecić serial dla lubiących klimat motocykli i gangów z niezłą obsadą i kapitalną ścieżką dźwiękową, czyli Sons of Anarchy.

Pozdrawiam

rauf

rauf
  • Discord:rauf#2248
  • STEAM ID:rauf00
  • Origin ID:rauf00
  • Xbox Live:rauf00
  • PSN id:rauf00
  • Social Club:rauf00
  • Lokalizacjagłęboka wieś

Lubie seriale które nie są jak seriale. Dlatego polecam Narcos

który połknąłem praktycznie za jednym razem.
Dziś premiera drugiego sezonu na Netflix i wydają od razu całość. To lubię.

Recka przedpremierowa:

Trailer sezonu pierwszego

i drugiego

Dobre aktorstwo, porządny scenariusz, fajne realia lat 70-80 i genialna muza. Kolumbia taka piękna i taka podobna do naszej Polski. Oni mieli narkobaronów. My mamy Stowarzyszenie Ordynacka, mafie paliwowe, przemysłu górniczego, afery prywatyzacyjne, kasę z Moskwy, wieszających się polityków, strzelających do siebie generałów...c'est la vie :icon_rotfl:

btw kojarzycie ten kawałek?

KULT - Medellin [OFFICIAL AUDIO]

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

Rig

PC

38700337265_4a399a161c_o.jpg moje zaufane źródło testów sprzętu i technologii 
rauf uzupełnij swój profil i podziel się ustawieniami z innymi!
Jak wołać użytkownika i cytować fragmenty
Na priv pytaj mnie tylko o sprawy administracyjne! Od pytań intymnych i sprzętowych mamy forum ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych