Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO

Temat pomocy: Chat


Chat pozwala członkom forum na szybką komunikację tekstową. Wiadomości wpisane są widoczne w czasie rzeczywistym. Co oznacza, że nie ma potrzeby aby używać odświeżania strony. Wszystko działa automatycznie nawet jeśli kilka osob korzysta z chatu w tym samym czasie.
 
Ogólne ustawienia
Każdy użytkownik może dostosować okno chatu do swoich preferencji. W tym celu należy skorzystać z przycisku Menu widocznego na dole Chatu. W panelu ustawień można dokonać kilku zmian jak:
  • Wyświetlać globalny Shoutbox / wybranie opcji "nie" powoduje ukrycie okna chatu na stronie głównej forum.
  • Enter wysyła wpisy na Shoutbox
  • Wyświetlać przycisk Odśwież 
  • Włączyć szybkie komendy 
  • Wyłączyć powiadomienia dźwiękowe
  • Kolejność wyświetlania wpisów
Jest również opcja powiększenie obszaru zarówno wiadomości widocznych jak i obszaru okna do wpisu. Aby zmienić ten obszar skieruj mysz w prawy róg okna chatu. Zobaczysz zmieniony kursor myszy. Teraz można przeciągnąc ten obszar wg. własnych preferencji. Podobnie jest z oknem do odczytu wiadomości. Można ograniczyć ilość widocznych linii wiadomości.
 
Okno wpisu
W oknie wpisu wiadomości można korzystać z trybu BBCode lub z podręcznego formatowania tekstu. Wstawione obrazy typu jpg. gif będą wyświetlane jako linki. Podobnie z linkami do serwisów typu You Tube itp. Można również korzystać z dostępnych emoikon. Aby szybko odpowiedzieć innemu użytkownikowi kliknij @ obok jego nazwy. 
 
Archiwum wiadomości
Na chacie dostępne jest przeglądanie starych wiadomości. W tym celu należy użyć przycisku "Archiwum" dostępnego w prawym górnym rogu ekranu. Aby ograniczyć wyniki należy skorzystać z opcji "Szybkie filtry" lub ograniczyć wyniki podając zakres dat. Możliwe jest również wyszukanie wpisów podając nazwę użytkownika.