Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.

Zobacz inną zawartość

Szukaj wpisów

* * * * *

Tydzień 44 - Podsumowanie weekendu sportów motorowych

F1: Lewis Hamilton wygrywa w GP USA! Porsche Supercup: Giermaziak wicemistrzem serii! GT Sprint: Lisowski zdobywa Silver Cup! WEC: Kolejny Dublet Toyoty, Audi poza podium! Katarczyk Nassera Al-Attiyaha zdobywa Pucharu Świata w rajdach cross-country! Zapraszam na podsumowanie weekendu sportów motorowych.
F1 GP USA na torze w Austin - runda 17 z 19
W zeszłym roku to Sebastian Vettel wygrał GP USA. W tym roku brytyjczyk Lewis Hamilton okazał się bezkonkurencyjny wyprzedzając na 24 okrążeniu swojego kolegę z zespołu Nico Rosberga. Była to 10 wygrana Lewisa w tym sezonie i piąta z rzędu. Co ciekawe to startujący z ostatniego miejsca Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w wyścigu 1:41,379! Tytuł mistrziwski nadal pozostaje nieroztrzygnięty więc czekamy na GP Brazylii. A to już w niedzielę!

Porsche Supercup - GP USA na torze w Austin
Ostatnie dwie rundy Porsche Supercup zostały rozegrane w GP USA. Wyścig nr. 1 wygrywa po zaciętej walce duńczyk Nicki Thiim z zespołu Lechner Racing Team. Kuba Giermaziak na 11 okrążeniu po kontakcie z Bamberem zaliczył spina i ostatecznie ukończył na 11 miejscu. W drugim wyścigi najlepszym kierowcą został australijczyk Michael Ammermuller wyprzedzając na 2 okr. Earla Bamber. Ale to właśnie Bamber dzięki 3 pozyji na mecie został mistrzem serii Supercup! Giermaziak przypieczętował natomiast wicemistrzostwo! Verva Lechner Racing Team na koniec sezonu triumfowało w klasyfikacji zespołów!

GT Sprint - Wyścig w Azerbejdżanie
Podczas finału w Baku najlepsi byli kierowcy Audi. Uliczny wyścig pierwszy raz w sezonie wygrywa załoga samochodu z nr 1 Laurens Vanthoor (BEL), Cesar Ramos (BRA), Belgian Audi Club Team WRT w AUDI R8 LMS ULTRA. Maximilian Götz zostaje mistrzem Blancpain Sprint Series. Mateusz Lisowski i Vincent Abril zdobywają zwycięstwo w klasyfikacji Silver Cup, dla kierowców poniżej 25-roku życia. Marc Basseng i Alessandro Latif zgarniają puchar w kategorii Pro-Am
.
WEC Długodystansowe Mistrzostwa Świata - 6-godzin na torze Shanghai International Circuit
Sebastien Buemi i Anthony Davidson w Toyocie TS040 Hybrid zdominowali wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze w Szanghaju. Było to ich 4 wygrana w sezonie i zdecydowanie zbliżają się do tytułu mistrzowskiegos serii. Na drugim miejscu ze stratą 1 min 12 sek ukończyła 2 Toyota w składzie Alexander Wurz, Stephane Sarrazin i Kazuki Nakajima. Podium uzupełniła załoga Porsche 919 Hybrid w składzie Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb. Tym razem Audi kończy na 4 i 5 miejscu ze stratą 1 okr. W klasie LMP-2 nie było niespodzianek i wygrała załoga G-Drive. Najlepsza złaoga w klasie GTE Pro (Porsche AG Team Manthey) melduje się na 16 miejscu zestartą 21 okr. W klasie GTE Am wygrywa załoga Aston Martin Racing ze stratą +23 okr.

Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country - Baja de Portalegre 500 ostatnia 10 runda
Ostatnią rundę tegorocznego pucharu w rajdach cross-country wygrywa lokalna ekipa z portugalii Ricardo i Manuel Porem w Mini All 4 Racing. Nassera Al-Attiyaha (KAT) ukończył zawody na drugim miejsco co zapewniło mu zdobycie Pucharu Świata! Na niezłym 9 miejscu zawody ukończyli Mirek Zapletal (CZE) z Maćkiem Martonem w H3 Evo VII. Na 11 miejscu kończą zawody Marek Dąbrowski i Jacek Czachor Toyota Hilux Overdrive (ORLEN TEAM) a jedną pozycję niżej kolejna nasza załoga w skladzie Piotr Beaupre i Jacek Lisicki w Bmw X3 Cc. Przypomę, że w ubiegłym roku Puchar Świata FIA trafił w ręce Krzysztofa Hołowczyca, który wygrał Baja Portalegre 2013.

A co waszym zdaniem było warte uwagi w ten weekend?