Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
* * * * *

Finałowe zmagania simracerów w wyścigowym sezonie 2020


Już w nadchodzący weekend odbędzie się ostatnia, tegoroczna runda sezonu Mistrzostw Polski Endurance 2h w których udział bierze załoga kierowców znana w społeczności simracingowej – Adam Karkuszewski oraz Damian Lempart.
Zespół podczas dwóch poprzednich rund, dwukrotnie zajmował podium w kwalifikacjach, uzyskując nawet Pole Position w swoim debiucie, ale w trakcie dwóch wyścigów na nieszczęście przytrafiły się niezależne od kierowców awarie samochodu. Simracerzy (lub już w zasadzie realni kierowcy) za kierownicą pucharowego Mini Coopera S obsługiwanego przez stajnie OMM DRIVE liczą na powtórzenie dobrego rezultatu w kwalifikacjach i ukończenie wyścigu na podium.

Dołączona grafika
Fot. Mikołaj Pogonowski


Damian: „Poprzednie dwie rundy były solidnymi lekcjami pokory. Razem z Adamem (teammate kierowcy) pomimo bardzo dobrej postawy, przygotowania i solidnego wyniku w kwalifikacjach mieliśmy strasznego pecha w obydwu wyścigach. Więc tym bardziej liczymy nie tylko na ukończenie najbliższego wyścigu na mecie ale także z rezultatem jakim jest co najmniej podium, na które raczej zasługujemy. Mamy plan na to, aby mieć jeszcze lepsze tempo w wyścigu i oprócz wykonania zadania po stronie kierowcy, liczymy także na to, że nie zaskoczy nas żadna usterka techniczna. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie moim bliskim, przyjaciołom oraz świdnickiej firmie DeltaTech, która wspiera mnie w moich startach i rozwoju jako kierowca!”

Dołączona grafika
Fot. Mikołaj Pogonowski


Adam: „Mam nadzieje ze sprawdzi się 'do trzech razy sztuka', i w końcu Mini odczaruje się na dwugodzinny endurance. Ostatni weekend był bardzo udany dla mnie, stanąłem pierwszy raz w Mistrzostwach Polski na podium, w czwartym wyścigu w karierze. Tempo jest, potrzebujemy tylko odrobiny szczęścia. Trzymajcie kciuki.”
Warto zaznaczyć, że Adam Karkuszewski w swoim czwartym wyścigu sprinterskim w życiu, w ramach pucharu OMM Super S Cup, zajął 3. Miejsce na 16. Startujących kierowców!

Dołączona grafika
Fot. Filip Flisek


Karkuszewski w tym sezonie zalicza debiutancki sezon w prawdziwych wyścigach, wcześniej nie mając stażu nawet w amatorskich zawodach typu Time Attack czy KJS. Lempart po przerwie wrócił do startów, wcześniej zdobywając dwa tytuły wicemistrzowskie i dalej zachowując osiągnięcie w postaci zdobycia tytułu w simracingu na szczeblu krajowym (2013, Gran Turismo 5) oraz później tytułu w prawdziwym motorsporcie (Wicemistrz Polski, 2016), będąc tym samym jednym z trzech Polskich kierowców obok Jakuba „Colina” Brzezińskiego i Roberta Kubicy, którzy również zdobyli krajowe tytuły w simracingu i prawdziwym motorsporcie. Obydwaj kierowcy planują dalej wspólne starty kolejnym sezonie, także z możliwym poszerzeniem kalendarza o zagraniczne rundy. Ostatnia runda Mistrzostw Polski odbywa się również na Torze Poznań, w dniach od 8 do 10 października.

Dołączona grafika
Fot. Mikołaj Pogonowski


Więcej informacji na bieżąco na temat startów i aktywności kierowców jest dostępna na ich stronach:
https://www.lempartracing.com
https://www.facebook.com/lempartracing
https://www.facebook...kuszewskiRacing

2 Komentarze

Zdjęcie
Erton Polska
08:21 09 paź 2020

Powodzenia Panowie !