Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
* * * * *

Kierowca z Simrace.pl kandydatem do pucharu Audi TT Cup 2017!


Damian Lempart – 21-letni kierowca wyścigowy ze Świdnicy, który należy do społeczności Simrace.pl został nominowany przez Audi jako jeden z szesnastu kandydatów do prestiżowego, europejskiego pucharu Audi TT Cup na przyszłoroczny sezon 2017.
Nominacja polega na zaproszeniu kandydatów na testy, które odbędą się w ośrodku szkoleniowym Audi Driving Center w Groß Dölln. Kandydaci zmierzą się za kierownicą samochodów Audi R8 V10 oraz Audi TTS Quattro pod okiem doświadczonych instruktorów i fabrycznych kierowców Audi Sport. Oprócz tego, kandydaci sprawdzą swoje medialne umiejętności podczas wywiadu z managerami projektu pucharu TT Cup. Po podsumowaniu wyników z wszystkich konkurencji za kierownicą, jak i również przed kamerą – najlepsi kandydaci podczas testów będą mieli możliwość przetestowania pucharowej wersji Audi TT.


Dołączona grafika

fot. Audi Sport


Dołączona grafika

fot. Tomasz Kubiak


Damian: „Jestem niesamowicie zaskoczony i podekscytowany szansą, której kompletnie się nie spodziewałem. Możliwość wyjazdu na testy po zaproszeniu od Audi jest ogromnym wyróżnieniem po ciężkiej pracy, jaką wkładałem w ten sport przez całe swoje życie i szczególnie w niedawno zakończonym, debiutanckim sezonie w wyścigach. Formuła testów jest dosyć zbliżona do GT Academy, w której dawniej uczestniczyłem i wiem jak do tego się przygotować. Różnica polega jedynie na tym, że mamy znacznie więcej testów z wykorzystaniem prawdziwego samochodu i nie rywalizujemy na symulatorach. Spodziewam się bardzo trudnej konkurencji, jednak zamierzam dać z siebie wszystko, aby otworzyć sobie ścieżkę do europejskich wyścigów na najwyższym poziomie – być może ze wsparciem Audi, jeśli wykaże się jak najlepiej w Groß Dölln. Trzymajcie za mnie kciuki!”
Testy odbędą się 9 października w niemieckim ośrodku szkoleniowym Groß Dölln. Do tej pory, jedynymi Polakami uczestniczącymi w TT Cup byli: Jan Kisiel (Mistrz Audi TT Cup z sezonu 2015) oraz Gosia Rdest, która aktualnie się ściga w Pucharze Audi.


Dołączona grafika

fot. Tomasz Kubiak


Damian swoją karierę rozpoczął w 2013 roku, zaraz po zdaniu prawa jazdy poprzez zawody Time Attack za kierownicą Fiata Cinquecento oraz GT Academy, gdzie zajmując 3. Miejsce w Polsce jako najmłodszy polski finalista. W 2016 roku w debiutanckim sezonie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu w klasie do 2000cm3 za kierownicą BMW E36 318is.


Dołączona grafika

fot. Audi Sport


Informacje o naszym kierowcy można śledzić w jego wątku na naszym forum (http://simrace.pl/fo...ny-na-20152016/) jak i również na jego stronie na portalu Facebook: „facebook.com/lempartracing”.

1 Komentarze

Ostatnio nic tylko Damianowi gratulujemy, Poznań, treningi i szkolenia, eventy online i teraz zaproszenie od Audi w kieszeni. Tak trzymać i powodzenia na testach!