Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
* * * * *

Simrace ogłasza nabór na redaktorów


Nasz serwis poszukuje utalentowanych ochotników, którzy zasilą nasze szeregi redakcji. Uważasz, że się nadajesz?
Biorąc pod uwagę ilość gier, nowinek z nimi związanych, sprzętu czy częstotliwości imprez motorowych oraz ciekawostek ze świata motoryzacji po prostu przydadzą się nowi chętni. Wobec tego Simrace.pl poszukuje utalentowanych osób, które są gotowe pisać hobbystycznie na naszych łamach.

Jeżeli uważasz, że Twoje pióro nie należy do przeciętnych, masz trochę czasu i potrafisz zainteresować innych swoim stylem pisania to zapraszamy do składania podań.

Kogo konkretnie potrzebujemy?
 • Newsman
 • Recenzent gier
 • Dziennikarz
Newsman zajmuje się pisaniem nowinek ze świata gier, sprzętu i nie tylko. Pisze on krótkie, acz treściwe informacje będące na czasie. Recenzent gier, jak sama nazwa wskazuje - recenzuje gry. Do tego potrzeba osoby, która ogrywa gry zaraz po premierze i potrafi być obiektywna. Ostatnią posadą jest Dziennikarz, czyli ktoś, kto lubi oglądać transmisje z wyścigów oraz potrafi napisać krótki i zwięzły tekst o tym co obejrzał. Prócz tego mile widziane są też nowinki i ciekawostki ze świata motoryzacji.

Jakie są ogólne oczekiwania wobec redaktorów?
 • Trochę wolnego czasu
 • Lekkie pióro
 • Biegła znajomość języka polskiego
 • Angielski też wskazany
Rekrutacja wygląda następująco:
 • Krok pierwszy

Należy złożyć podanie według wzoru, który znajdzie się poniżej, a następnie wysłać je jako prywatną wiadomość o tytule Nabór na redaktora do użytkownika GTR.

We wspomnianej wiadomości ma się również znajdować próbny artykuł, który twoim zdaniem mógłby się znaleźć na stronie głównej.


Tematyka tekstu jest zależna od wybieranej posady, czyli - jeżeli składasz podanie na newsmana, to piszesz newsa dotyczącego jakiejś gry lub sprzętu. Jeżeli chcesz być recenzentem, to wysyłasz recenzję jakieś produktu - gry, słuchawek, myszki, kierownicy.

 • Krok drugi

Informacje o rozpatrzeniu twojego podania dostaniesz drogą prywatnej wiadomości na forum. Jeżeli będzie ona pozytywna to wkraczasz na tzw. okres próbny. Trwa on dwa tygodnie, i w tym czasie należy pisać kolejne artykuły, które przesyłasz do użytkownika GTR, który je sprawdza i jeżeli są one dobre na dobrym poziome - są publikowane na stronie głównej.


Z racji że w czasie okresu próbnego osoby starające się o posadę redaktora nie mogą jeszcze same publikować artykułów, robić to będzie GTR - oczywiście podając właściwego autora.


W czasie tych dwóch tygodni wymagane jest napisanie odpowiedniej liczby artykułów. Dla newsmana ta liczba to cztery, dla recenzenta jedno a dla dziennikarza dwa.


Na koniec okresu próbnego zostanie przeprowadzona rozmowa na naszym Team Speak 3, w której każdy rekrut zostanie poinformowany o wynikach okresu próbnego.

 • Krok trzeci

Ten krok, to już właściwie koniec rekrutacji. Jeżeli wynik twojego okresu próbnego jest pozytywny to gratuluję! Dostajesz posadę i rangę redaktora oraz piszesz artykuły na własne konto.Podanie:

Imię:
Wiek:
Preferowana posada:
Jaka jest twoja dyspozycyjność?
Czy byłeś już kiedyś redaktorem?

 • Jeżeli tak, to na jakich stronach?
 • Jeżeli nie, to czy pisałeś kiedyś jakieś inne (np. fanfici) teksty?
Napisz coś o sobie - zainteresowanie, hobby oraz inne:


Do tego dodajemy oczywiście próbny artykuł, który musi zawierać:
 • Tytuł artykułu
 • Stopkę (krótki tekst zapowiadający)
 • Treść
 • Nagłówek - obrazek o wymiarach 200x300 pikseli
Przypominam, że wysłany tekst ma być już odpowiednio sformatowany, czyli zawierający wszystkie pogrubienia, odnośniki, obrazki i tak dalej.

Aplikującym życzę powodzenia!

0 Komentarze