Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
* * * * *

Wszystkiego najlepszego w nowym roku


Podsumowanie naszego simracingowego roku 2017, i życzenia na jeszcze lepszy, następny rok!
2017 rok to przede wszystkim obfitość w premiery - gracze lubujący w ściganiu się na kierownicy dostali DiRT 4 oraz nową część F1 na lato, zaś jesień powitała nas między innymi pierwszą pełną częścią Forzy Motorsport na PC, tudzież Project CARS 2 obfite w opcje ustawień pogodowych. Gracze na konsoli PlayStation w końcu dostali Gran Turismo o podtytule Sport, przeznaczone na najnowszą platformę od Sony, a niedzielnych kierowców na pewno zadowoliła nowa część Need For Speed z ciekawie poprowadzoną fabułą. Nieco odmienny podgatunek simracingu uzupełniło ukończone w stu procentach Spintires: MudRunner, zaś wracając do klimatów rajdowych, zaskoczeniem było nowe WRC które nieco odbiegło od konwencji arcade znanej z poprzednich części.

Oprócz premier wypadałoby także wspomnieć o tytułach, które są z nami na rynku dłużej. Assetto Corsa od Kunosów wzbogaciło się o dwa nowe i świetne DLC, plus darmową paczkę w skład której weszła Laguna Seca. Druga część rFactor przeszła mały lifting wraz z przejściem na DirectX 11, a tytuł wzbogacił się całkiem niezły dodatek! Warto też wspomnieć o współpracy z serwisem Speed-Zone.pl, na który serdecznie zapraszamy!

Jeżeli chodzi o organizowane ligi, to w dalszym ciągu góruje Assetto Corsa. Na początku roku dostaliśmy świetną ligę z pucharową wersją Porsche 911 GT3, którą następnie zastąpiło małe i zwinne BMW, aby za kierownicą Lamborghini Huracan ST skończyć ten rok w ligowym ściganiu! Oprócz tego dostaliśmy wiele innych lig czy też serii eventów, w skład których wchodzi chociażby świetny Blind Sprint Race, na którym kombinacja toru i auta jest losowane dosłownie na 10 minut przed rozpoczęciem wyścigu. Wystartowała również seria Amateurs Club przeznaczona dla świeżych graczy, w której przejeździliśmy trzy sezony pełne nauki, szacunku i poznawania zasad panujących w świecie wyścigów. Ciekawą alternatywą okazały się codwutygodniowe wyzwania czasowe pod nazwą Time Attack, w której mamy dwa tygodnie czasu na ustanowienie najszybszego czasu w określonej kombinacji toru i auta. Prócz tego nasza strona była również partnerem w Drift Corner Grand Prix, które przyciągnęło niesamowite ilości chętnych z ogólnoświatowej sceny drifitnu w Assetto Corsa. Jedną ze smutniejszych chwil było pożegnanie serii FunRace w połowie roku, która miała swoje korzenie w AC Team Battle, serii organizowanej praktycznie od początku istnienia strony.

Tak można by zamknąć ten pełen emocji sezon ścigania się. Co dalej?

Powracając do AC na platformie PC, organizujemy serię o nawie Battle of Britain, w której zwiedzimy głównie angielskie tory w iście angielskim Lotusie! W przygotowaniu jest także nowa duża i tajemnicza liga, a w trzecim sezonie Time Attack mierzymy się z rekordami polskich kierowców na ogólnoświatowej scenie. W dalszym ciągu organizowane są zawody Blind Sprint Race, które co dwa tygodnie przyciągają sporą ilość chętnych, a w styczniu startuje również czwarty sezon Amateurs Club w klimacie klasy wyścigowej GT4!

Jedna scena to nie tylko jeden sim. Wraz z premierą GT Sport, klub Night Riders rezydujący na PlayStation 4 przeszedł z Assetto Corsa do Gran Turismo, a na forum aktywnie powstają kolejne eventy online. Prócz tego małe wskrzeszenie nastąpiło w temacie DiRT Rally, pierw za sprawą rajdu Barbórki, a następnie za sprawą pełnowymiarowej ligi z klasą 2010s na czele.

Nasza strona chciałaby przede wszystkim podziękować graczom i użytkownikom, za ten wspaniały rok, bo to właśnie Wy tworzycie naszą społeczność! Życzymy jeszcze lepszego ścigania w 2018 roku!

1 Komentarze

Rok 2017 zapadnie mi w pamięci jako czas wciągających artykułów i wątków, oraz świetnych lig i eventów. Serdeczne dzięki dla wszystkich mających wkład w życie tej Społeczności. Życzę wszystkim, aby rok 2018 był pod tym kątem jeszcze lepszy!