Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

SimRace Online


Project CARS pozwala wspólnie się ścigać, poprzez tryb wieloosobowy. Nasz serwis organizuje różne eventy i ligi aby wspólnie rywalizować. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z trybem online w żadnej grze simracingowej, ten artykuł jest dla Ciebie.
OPIS

Serwis SimRace aktywnie udziela się w trybie wieloosobowym Project CARS. Posiadamy własny serwer dedykowany, który pozwala ścigać się w dogodnych warunkach sieciowych z minimalnymi opóźnieniami, w kilkadziesiąt osób. Wykorzystujemy go cały tydzień, szczególnie w piątek kiedy organizowane są wyścigi ligowe. Adminem serwera jest jeden z moderatorów serwisu - CorradoSKJ.

Na czym polega gra online w Project CARS? Jeździmy tzw. wolne jazdy według własnego uznania, bawiąc się w kulturalnym gronie lub organizujemy eventy ligowe. Są one małą częścią dużo większej puli. Działa to na takiej samej zasadzie jak sezony konretnych lig w rzeczywistości. Mamy dozwolone auta i zespoły w których możemy się ścigać, ustanowiony harmonogram imprez wyścigowych wraz z kwalifikacjami oraz regulamin dotyczący punktacji za zdobyte pozycje i czasy.
Na koniec sumujemy punkty, podliczamy ewentualnie kare i ogłaszamy zwyciężców.


Dołączona grafikaREGULAMIN

Z reguły każdy event lub liga posiada osobne regulacje dotyczące wyścigów, lecz mamy kilka żelaznych zasad, które musi przyjąć każdy aby się z nami wspólnie ścigać. Podstawę piramidy naszego kodeksu pełni regulamin CRC (ang. Clean Racer Club).
CRC to ogólny spis zasad ścigania się online w simach i powstał na długo przed premierą Project CARS, dlatego sprawdził się dotychczas w wielu produkcjach. Oprócz teoretycznej podstawy manewrów wyprzedzania czy obrony pozycji, regulamin ten bierze również poprawkę na błędy spowodowane łącznością, oraz kilka innych.
Aby uczestniczyć na naszych imprezach wymagane jest przeczytanie tego regulaminu i podpisanie się w odpowiednim temacie na naszym forum.TERMINY

Jako że w niedziele odbywają się eventy w Assetto Corsa, nasze imprezy w Project CARS z reguły są w piątki w godzinach od 22:00 do 23:30. Termin nie został wybrany przypadkowo - pasuje on ponad 90% społeczności, która wybrała go w ankiecie jakiś czas temu.
To jest oczywiście termin dla oficjalnych eventów SimRace. Każda osoba, która tworzy swoją własną ligę lub event może ustawić czas jaki jej pasuje.Dołączona grafikaKOMUNIKACJA GŁOSOWA

Podczas wyścigu ważna jest komunikacja głosowa - pomaga przy manewrach wyprzedzania, choć niektórzy na czas wyścigu całkowicie wyciszają swój mikrofon i jeżdżą w ciszy. Rozmowa nie jest niezbędna i nikt nie będzie wymagał własnego mikrofonu, ale ważne żeby chociaż wejść na nasz kanał Team Speak 3 i słuchać co się dzieje wokoło.


PRZYDATNE LINKI

CRC - co i jak
Jak dołączyć do naszego kanału TS3
Dział z ligami oraz eventami

Dołączona grafika1 Komentarze

Przystępne wprowadzenie do wyścigów online w Project CARS!