Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
- - - - -

Rusza czwarty sezon ligi multiplatformowej w DiRT Rally


Pora na Grupę B.
Od trzeciego sezonu ligi multiplatformowej w DiRT Rally minęło trochę czasu a nasi uczestnicy nieprzerwanie wyczekiwali kolejnego sezonu, więc oto i ona. Co tym razem?

Jak można wywnioskować po nazwie, w naszej lidze mogą wziąć udział posiadacze gry na platformach PC, Xbox One oraz PlayStation 4 - wszystkie wyniki będą brane z trzech lig na oficjalnej stronie ligi, a następnie publikowane na jednej stronie. Cała zasługa tego rozwiązania leży u organizatora @Palo Samo, który stworzył dla nas już kilka takich przydatnych rozwiązań.

Przejdźmy zatem do samej ligi. Wraz z czwartym sezonem pora na inną klasę, a tym razem będzie nią sama, legendarna i niesamowicie niebezpieczna Grupa B, której auta pogrzebały kilku świetnych kierowców. Do dyspozycji dostaniemy rajdowe monstra z napędem na tylne i wszystkie koła oraz... przednionapędowe kit cary, dla osób które nie czują się na siłach do jazdy szalonymi prekursorami rajdów, choć i wściekłe ośki potrafią co nieco pokazać!

Rajd będzie możne rozegrać w ciągu całego tygodnia - od poniedziałku po północy, aż do niedzieli w nocy. Format każdego rajdu to osiem odcinków specjalnych z dwoma strefami serwisowymi. Warto wspomnieć że pierwszy oes jest liczony jako shakedown i nie podlega punktacji, za to ostatni - będący tzw. power stage - ma swoją własną klasyfikację punktową. Jedziemy oczywiście bez asyst i bez restartów a każda próba użycia pomocy będzie skutkowana dyskwalifikacją z danego rajdu.

Kalendarz aktualnego sezonu prezentuje się następująco:
  • 22.01 - 27.01: Rajd Monte Carlo
  • 28.01 - 3.02: Rajd Szwecji
  • 4.02 - 10.02: Rajd Grecji
  • 11.02 - 17.02: Rajd Finlandii
  • 18.02 - 24.02: Rajd Niemiec
  • 25.02 - 3.03: Rajd Walii
Zapraszamy do przeczytania regulaminu oraz zapisania się do ligi klikając w poniższy odnośnik:

DiRT Rally PL Liga Multiplatformowa - Sezon 4, regulamin oraz zapisy

Zapraszamy również do śledzenia wyników rajdów, które znajdziecie w poniższym linku:

Klasyfikacja generalna sezonu

1 Komentarze

Je je je :D