Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO

Zobacz inną zawartośćSzukaj wpisów
* * * * *

SimRace.pl zaprasza do udziału w lidze GT4 - Road to Competizione


Nasz serwis zaprasza na kolejną wyścigową ligę online w Assetto Corsa, która startuje już za kilkanaście dni.
GT4 - Road to Competizione to liga zainspirowana nowo powstającą grą Assetto Corsa Competizione, do której wczesny dostęp ma zostać otwarty 12 września bieżącego roku. Celem ligi jest przybliżenie atmosfery i torów serii Blancpain GT na której opierać się będzie gra Assetto Corsa Competizione, dlatego liga opiera się na rzeczywistym kalendarzu tej serii, przy czym do wyścigów wykorzystane zostaną samochody klasy GT4 aby nie powielać tego, co czeka nas w AC Competizione. Do wyścigów zostały wybrane 3 samochody o zupełnie różnej charakterystyce: Porsche Cayman GT4 Clubsport z masą 1300kg, mocą 385 KM i centralnie umieszczonym silnikiem, Maserati GranTurismo MC GT4 - najcięższe (1410kg), lecz jednocześnie najmocniejsze w całej stawce (430 KM) oraz Ginetta G55 GT4, prawie 200 kilogramów lżejsza ale też słabsza niż Maserati, za to dająca się prowadzić w zakrętach jak po sznurku. Każdy, mniej i bardziej zaawansowany kierowca znajdzie tu coś dla siebie i będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w wyścigach online z innymi zawodnikami. Wyścigi poprzedzone będą sesjami practice oraz sesją kwalifikacyjną, która ustali pozycję startową, a w przypadku większej ilości chętnych odpowiednią grupę (PRO, SemiPro, AM).

Dołączona grafika


Wyścigi rozgrywane będą co drugą niedzielę aby dać graczom czas na przygotowanie się do rundy. Każdy wyścig poprzedzają prekwalifikacje, które mają za cel ustanowić listę startową najszybszych kierowców do danej rundy. Dzień wyścigu rozpoczynamy o godzinie 20:00, kiedy zaczyna się godzinny trening, następnie o 21:00 rozpoczynają się 12-minutowe kwalifikacje, po nich mamy 3 minuty przerwy aby ostatecznie rozpocząć wyścig o 21:15.

Jeżeli chodzi o wyścigi, to będą dominować dwa formaty - sprint oraz endurance. W pierwszym z nich wyścig będzie trwać 40 minut bez obowiązkowego pit-stopu, lecz w wyścigach typu endurance wydłużymy ten czas do 60 minut z obowiązkowym pit-stopem i wymianą opon - jedynym wyjątkiem są: runda na Paul Ricard - gdzie wyścig potrwa 75 minut, oraz runda typu big endurance na Spa-Francorchamps, która potrwa aż 120 minut! Dodatkowo, na wyścigach długodystansowych zużycie paliwa i opon zostanie podniesione do 140% aby symulować dłuższy przejazd. Sam rozkład bazuje na oficjalnym kalendarzu serii Blancpain GT i prezentuje się następująco:
  • Sprint na Zolder, 30 września, 40 minut bez pit-stopu
  • Endurance na Autodromo Nazionale di Monza, 14 października, 60 minut z pit-stopem
  • Sprint na Brands Hatch, 28 października, 40 minut bez pit-stopu
  • Endurance na Silverstone, 11 listopada, 60 minut z pit-stopem
  • Endurance na Paul Ricard, 25 listopada, 75 minut z pit-stopem
  • Sprint na Misano World Circuit, 9 grudnia, 40 minut bez pit-stopu
  • Big Endurance na Spa-Francorchamps, 6 stycznia, 120 minut z pit-stopoem
  • Sprint na Hungaroring, 20 stycznia, 40 minut bez pit-stopu
  • Sprint na Nürburgring, 3 lutego, 40 minut bez pit-stopu
  • Endurance na Circuit de Barcelona-Catalunya, 17 lutego, 60 minut z pit-stopem
Do udziału w lidze będą wymagane dodatki Dream Pack #2, Dream Pack #3, Red Pack oraz Porsche Pack #1. Oprócz tego będziemy używać również modów na Paul Ricard, Zolder, Misano World Circuit, Hungaroring oraz Ginette G55 GT4 - wszystko znajdziecie w regulaminie.

Rywalizacja zostanie wzbogacona o klasyfikacje drużynową, także wszyscy zawodnicy będą mieli możliwość założenia lub dołączenia do 2-3 osobowych drużyn. Dodatkowo każdy z kierowców będzie mógł używać własnego unikatowego skina, aby wyróżniać się na torze w tłumie samochodów. Jeżeli chodzi o osoby, które nie będą mieć możliwości czynnego udziału w lidze, przewidziane są transmisje na żywo z wyścigów z komentarzem, także zapraszamy do oglądania na kanale SimRace w serwisie YouTube!

Na sam deser pozostawiłem informację o nagrodach, ponieważ takowe są również przewidziane. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej zostaną nagrodzone pucharami, które zawodnicy będą mogli sobie postawić w domu na półce. Po szczegóły zapraszamy do regulaminu, który znajdziecie w linku poniżej. Zapraszamy do ścigania!

Regulamin oraz zapisy do ligi GT4 - Road to Competizione

Kanał z transmisją z wyścigów

2 Komentarze

streamy LIVE zapraszajcie znajomych do subowania i oglądania

Relacje LIVE - STREAM z GT4 Road to COMPETIZIONE [youtube]