Skocz do zawartości

SIMRACE.PL używa cookies. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.Proszę zapoznać się z Polityka prywatności żeby uzyskać więcej informacji. Jeśli wyrażasz zgodę i nie chcesz więcej tej informacji kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje używanie cookies
Witaj na SIMRACE.PL
Fajnie, że do nas trafiłeś. Żeby zobaczyć wszystkie treści musisz posiadać konto.
ZALOGUJ ZAŁÓŻ KONTO
* * * * *

Simracer debiutuje w wyścigach na Nordschleife!


26-letni kierowca wyścigowy, Damian Lempart, znany na forum SimRace.pl pod nickiem DamianL, zadebiutuje w zawodach na torze Nurburgring Nordschleife, w ramach serii RCN. Dla naszego kierowcy, który całą swoją przygodę zaczął od simracingu będzie to debiut w zagranicznych zawodach, po kilku sezonach w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Parę słów od Damiana dla SimRace.pl:

Jeszcze jakiś czas temu, trenując czy jeżdżąc wirtualnie po „Zielonym Piekle” totalnie nie myślałem o tym, żeby tam rozwijać swoją karierę sportową oraz zawodową. Jednak magia tego obiektu przyciągnęła mnie, chyba na stałe. W praktyce, ryzyko zawsze jest i będzie w motorsporcie, więc tutaj ten aspekt nie wiem czy aż tak się mocno różni, zależy od punktu widzenia. Najważniejsze jest to, że czuje się wyjątkowo dobrze na tym obiekcie oraz samo tempo na wcześniejszych treningach względem paru lokalnych kierowców było bardzo obiecujące, zwłaszcza jak na „świeżaka” i tym bardziej osobę, która znała wcześniej ten tor tylko z simracingu. Nie mniej jednak, tak jak jeździłem już na kilku torach i każdy wcześniej przerabiałem wirtualnie, na samo Nordschleife absolutnie nie da się przygotować w 100% tylko poprzez simracing – to, jak reaguje nasze ciało i mózg przy pierwszych kilometrach na tym torze, to po prostu trzeba przeżyć, zrozumieć i się do tego zaadoptować. Do tego, dochodzą ciągle zmienne warunki, na co praktycznie nikt nie zwraca uwagi w simracingu, nie mówiąc o tym, że praktycznie nie da się odwzorować w simie tego, co może się dziać na Nordschleife z pogodą i przyczepnością. Wierzę jednak, że odpowiednio dopasowane doświadczenie z „sima” i z „reala” zaprocentują na plus.

Dołączona grafika

Damian startuje w barwach doświadczonego zespołu JS Competition za kierownicą BMW E36 325i, w kategorii H4. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę na Nurburgringu Nordschleife. Na swój sposób, można powiedzieć, że Damian jest pierwszym simracerem z Polski (lub bardziej precyzując – kierowcą, który w 100% wywodzi się z simracingu), którego czeka start w oficjalnych zawodach na Nurburgringu Nordschleife. RCN jest naturalną „drabinką” dzięki której można uzyskać uprawnienia niezbędne do startu w NLS (dawna seria VLN) oraz Nurburgring 24h.


Relacje z zawodów będzie można śledzić także na jego social mediach:
https://www.facebook.com/lempartracing
https://www.instagra...damian.lempart/

Trzymamy kciuki za udane starty!

1 Komentarze